Šī gada ilgais pavasaris neierasti ilgi ļauj baudīt rododendru ziedēšanu AS “Latvijas valsts meži” valdījumā esošajā Lāčupes dendroloģisko stādījumu teritorijā, to apvienojot ar jaunizveidotā Lāčupītes labsajūtas dārza apmeklējumu, pastaigu pa priežu silu un smilšaino Klapkalnciema liedagu.
Lāčupes dendroloģiskie stādījumi ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas atrodas starp Apšuciemu un Klapkalnciemu, aptuveni stundas braucienā no Rīgas. Jābrauc pa Rīgas – Talsu šoseju līdz Klapkalnciemam (ir arī autobusu satiksme), tad ceļa malā jānovieto automašīna, un jādodas uz jūras pusi, kur pie brūnās norādes šosejas malā sākas taka. Pār Lāčupīti ved gājēju tiltiņš, pārejot pa to, jāpagriežas pa kreisi un vēl aptuveni 150 metrus jāiet pa meža ceļu, līdz sākas stādījumi.
Lāčupes dendrārija veidošanu 1959. gadā uzsāka Latvijas dabas pētnieku biedrības biedrs Igors Mednis, augi dendrārija ierīkošanai iegūti no 68 vietām Latvijā un ārvalstīs (Igaunijā, Lietuvā, Krimā, Kaukāzā, Vācijā, Polijā un citur), kopējā stādījumu platība ir 7,2 hektāri. Dendrārijā aug 410 koku un krūmu sugu – 60 skuju un 350 lapu koku, tomēr viskrāšņākais dendrārijs ir tieši rododendru ziedēšanas laikā.
Šogad Lāčupītes dendroloģiskais parks piedzīvojis pārmaiņas - biedrība “Moirunams” dendroloģisko stādījumu teritorijā īstenojusi projektu “Lāčupītes labsajūtas dārzs”, kura mērķis ir sakārtot dendrārija teritoriju funkcionāli, ainaviski un mākslinieciski, veidojot zonas ar dažādu noskaņu. Īstenotā projekta gaitā ir izvietotas norādes zīmes, izveidotas laipas un tiltiņi, kā arī atpūtas stūrītis un aktīvās atpūtas iespējas mazajiem apmeklētājiem. Sekojot norādēm no viena gleznaina nostūra uz citu, pa ceļam var satikt arī divpadsmit dažādu “Meža garu” kokā izgrieztus tēlus.