Mežs noteikti ir lielākā sporta zāle – te var skriet, braukt ar velo, nūjot, slēpot, staigāt, jogot, vingrot un vēl un vēl! Par to ir pārliecināti arī podkāsta “Dabā gājējs” 13. epizodes viesi – āra treneris Olafs Štrodahs un pasaules čempions orientēšanās sportā Edgars Bertuks. Kopā ar Ievu sportiskie viesi atbild gan uz praktiskiem jautājumiem par apģērbu un dažādiem vingrinājumiem, gan atklāj desmitiem iemeslu, kāpēc sportošana mežā ir tik vērtīga ķermenim un prātam.
Plašums, svaigs gaiss, vairāk skābekļa, daudzveidīgs reljefs un dabas elementi, ko var izmantot treniņam mežā, ir daži praktiski iemesli, kādēļ vērts sportošanu telpās reizēm vai pastāvīgi nomainīt uz meža vidi. Savukārt dabas tuvums, tās smalko nianšu pamanīšana un reizēm sevis pārvarēšana sportojot ne tik labvēlīgos laikapstākļos, ļauj piedzīvot daudz vairāk labu sajūtu un atbrīvoties no spriedzes.
Sportojot mežā, brīvā dabā, laikapstākļi un piemērots apģērbs ir divi jautājumi, kas nereti satrauc vai pat attur sportot gribētājus. Abi viesi gan uzsver, ka ne vienam, ne otram patiesībā nozīme nav tik liela, cik cilvēki to piešķir. Olafs stāsta, ka vairāku gadu laikā, kopš viņš vada treniņus ārā, ir bijušas uz divu roku pirkstiem saskaitāmas reizes, kad lijis tā, ka pavingrot nekādi nav iespējams. Turklāt sportošana šķietami ne tik labos laikapstākļos var izrādīties tieši ieguvums, kā stāsta Edgars: “Interesanti, ka labāk atceros tos treniņus, kuros bijuši tie sliktie laikapstākļi nevis labie. Esmu skrējis skaistajos Šveices kalnos, kad spīd saule, bet atmiņā paliek tās reizes, kad esmu sevi pārvarējis vairāk. Noskrienot treniņu trakos laikapstākļos, pēc tam jūtos vēl par procentiem 30 labāk nekā vienkārši aizejot paskriet.”
Runājot par apģērbu, viesi uzsver, ka vairāk uzmanības vērts pievērts piemērotiem apaviem, jo īpaši ziemas sezonā. Tad labāk izvēlēties tādus, kas vairāk paredzēti iešanai, taku skriešana un ir ar biezāku zoli. “ja vēlies sportot brīvā dabā, apģērba jautājumu sākumā noteikti nevajag sarežģīt, jo bieži cilvēki nonāk cilpā – neiet vingrot, jo nav piemērota apģērba, un nav apģērba, jo neiet vingrot,” teic Olafs.
Vairāk par sportošanu mežā un Edgara un Olafa personīgo pieredzi klausies podkāsta 13. epizodē!