mammadaba aicina doties ievākt dabas labumus un veidot ārstniecības augu tēju krājumus ziemai. Liela daļa ārstniecības augu jālasa to ziedēšanas sākumā, tādēļ šobrīd norit aktīva augu vākšana. Šobrīd no ārstniecības augu drogām var ievākt liepziedus, vīgriezes, pelašķus, madaras, ceļtekas un ancīšus. Tikai atceries, ka vislabāk to darīt laukos, svaigā gaisā un nepiesārņotā vietā!
Jūlijs ir liepu ziedēšanas mēnesis. Zaļajā lapotnē pretī saulei tiecas dzeltenie ziedi un gaisā manāmi var just to saldi medaino smaržu! Tas nozīmē - laiks lasīt liepu ziedus tējai! Liepziedu tējai jau izsenis piedēvēts daudz dziedinošu īpašību. Šī ir piemērota tēja satraukuma pilnas dienas noslēgumam, jo tā nomierina, atslābina un palīdz gūt mieru. Ne velti saka, ka pie liepas tās ziedēšanas laikā ir vērts doties pēc miera, jo, vien apguļoties zem tās lapu vainaga un ieelpojot reibinošo ziedu smaržu, stress un trauksme pagaistot.
Pļavas un grāvjus rotā vīgriežu baltie, smaržīgie pušķi. Ir pienācis laiks doties pļavās ar šķērēm, lai vāktu smaržīgos vīgriežu ziedus, nestu tos mājās un kaltētu vīgriežu tēju. Vīgriezei piemīt spēcīga, saldi medaina smarža, vienlīdz labi smaržo gan tās ziedi, gan laksti. Šo ziedu tēja nomierina un vienlaikus tonizē, pazemina asinsspiedienu un noņem tā izraisītās galvassāpes. Darbojas kā sviedrētājs un piemīt pretiekaisuma darbība. Var lietot vannām dažādu ādas saslimšanu gadījumā, jo satur dabīgo salicilskābi.
Sagatavojot ārstniecības augus žāvēšanai zāļu tējām, jāņem vērā vairāki nosacījumi. Ārstniecības augu ziedus nedrīkst žāvēt saulē, jo tajos bieži ir ēteriskā eļļa, kas, žūstot saulē, iztvaiko. Ziedus jāžāvē izklātus plānā kārtiņā, vislabāk tumšā, ēnainā vietā. Tēja ir izžuvuši, ja, paņemot augus saujā un tos saspiežot, ziedi nesalīp, bet gan brīvi sabirst. Izžāvētās tējas ieteicams glabāt noslēgtos traukos. Labāk izvēlies stikla, porcelāna vai metāla noslēdzamus traukus. Stikla burkās drogām piekļūst gaisma, tāpēc tās jāglabā tumsā. Ārstnieciskās ziedu tējas uzglabāt drīkst ne ilgāk par gadu.
Nenoguli, šobrīd ir pēdējais laiks priežu čiekuru ievākšanai! Priežu čiekuru sīrups ziemā lieti noderēs cīņā ar klepu un kakla sāpēm, kā arī stiprinās imunitāti. Un esi drošs – tas garšos pat bērniem!
Ņem vērā: pirms doties mežos un pļavās, lai vāktu zāļu tējas, ārstniecības augu pazinēji iesaka iepazīties ar augu ārstnieciskajām īpašībām! Pirms zāļu tēju lietošanas pārliecinies par to iedarbību un ietekmi uz cilvēka organismu!