Labākais veids, kā iemācīties plānot pārgājienu maršrutus, ir ķerties klāt un plānot, meklēt, pētīt, tomēr zināšanas par to, ar ko sākt, noteikti palīdz.
Laika gaitā katram izveidojas sava stratēģija, datu bāze un iecienītākie rīki, ar kuriem veidot un atrast maršrutus. Kāds izvēlēsies atrast jau iestaigātas un varbūt pat marķētas takas. Cits – iet ārpus visiem zināmajām vietām un jaunatklās neiestaigātus maršrutus, sekojot kartēm vai dzīvnieku pēdām. Tomēr – vai šādi drīkst iet visur? Un kas jāņem vērā, ieminot jaunas takas? Un kā pārbaudīt, vai ceļā būs atpūtas vietas?
Par šo visu un vēl vairāk podkāsta “Dabā gājējs” 7. epizodē par maršrutu plānošanu, kurā pie Ievas Smilgas viesojas ģeogrāfs Kristaps Kiziks, kurš vada Latvijas lielāko dabā gājēju komūnu – Facebook lapu “Dodies dabā” –, un AS “Latvijas valsts meži” Biznesa sistēmu risinājumu ģeotelpisko risinājumu projektu vadītāja Dana Spulle.
Klausies un uzzini vērtīgu un pieredzē balstītu informāciju gan par to, kā sākt pārgājienu plānošanu, un par interesantiem un noderīgiem rīkiem, kuri šo procesu atvieglo un padara interesantāku.