Skrīveru dendroloģiskajā parkā 4. septembrī norisināsies tradicionālie parka svētki, kas šoreiz veltīti parka 130. jubilejai. Parka apmeklētājus gaida dažādi interesanti pasākumi un muzikāli pārsteigumi.
Plaša svētku programma
Atzīmējot parka vērienīgo jubileju, apmeklētāji varēs ne vien iepazīt parku un tajā augošos retos kokus, bet arī baudīt plašu svētku programmu. Iepriekš piesakot ekskursiju, interesenti varēs doties izzinošā parka apskatē gida vadībā (ekskursija jāpiesaka zvanot 25661983), tāpat būs iespējams doties izbraucienā ar “Baltās kazas” rēderejas palīglīdzekļiem pa Daugavu (vairāk informācijas zvanot 23009686). Savukārt muzikālā ceļojumā jubilejas viesus aizvedīs ģitārists Reinis Jaunais un dziedātāja Katrīna Dimanta. Tāpat parka apmeklētājus ar savu koncertu iepriecinās Skrīveru mazie dejotāji un jautrus brīžus gan lieliem, gan maziem sagādās ciemiņi no Burbuļciema ar izrādi visai ģimenei “Tiki, taki paulkstenis”.
Viesi aicināti ņemt līdzi krēsliņus vai sedziņas, lai var droši baudīt koncertus un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības.
Svētku pasākumi Skrīveru dendroloģiskajā parkā risināsies no pulksten 14 līdz 18. Pulksten 13.30 maršrutā Saimniecība – Stacijas laukums - Institūta autobusa pietura – Klidziņa – Skrīveru dendroloģiskais parks - kursēs autobuss. Pēc pasākuma ar autobusu konkrētajā maršrutā varēs nokļūt arī atpakaļ.
Ceļojums apkārt Ziemeļu puslodei
Skrīveru dendroloģiskā parka apmeklējums ir kā ceļojums apkārt zemeslodes Ziemeļu puslodei, jo šeit ir unikāli stādījumi no šī plašā reģiona. Parka aizsākumi meklējami 1891. gadā, kad Skrīveru muižas īpašnieks Maksimilians Siverss (1857–1919) izstrādāja parka stādījumu plānu un īstenoja dēstījumus. Skrīveru dendroloģiskais parks kopā ar svešzemju koku stādījumiem, kas atrodas otrpus ceļam, aizņem 392 hektārus un tajā sastopamas apmēram 300 introducētās koku un krūmu sugas, kas saglabājušās no tām 679 sugām, kas te auga pirms Pirmā pasaules kara; 30 no šīm sugām ir ievērojami retumi Eiropas mērogā.
Kopš 1977. gada 16,7 ha lielais Skrīveru dendrārijs ir aizsargājams dabas objekts. Dendrāriju katru gadu apmeklē dendrologu delegācijas no dažādām Eiropas valstīm. Skrīveru dendroloģiskajā parkā apmeklētājus noteikti pārsteigs cukura kļava, Alpu atragēne, sirdsveida un plēkšņveida kārijas, Amerikas lazda, snuķaugļu lazda, Virdžīnijas burvju lazda, Korejas ciedru priedes, Veimuta un Benksa priedes, katsura, stafileja, Amerikas sudrabkļava, sudrabliepa, Japānas lapegle.