Vēsturiskās LVM Vijciema čiekurkaltes krāsnī deg uguns un teju 100 gadus vecajās iekārtās šprakšķēdami žāvējas čiekuri. Augstvērtīgās sēklas, kas tiek iegūtas no AS “Latvijas valsts meži”(LVM) meža koku sēklu plantācijās augošajiem kokiem, ir sākums nākotnes kvalitatīvajām mežaudzēm.
Čiekuru žāvēšana ir laikietilpīgs un interesants process, kas sākas ar čiekuru nogādāšanu kaltes trešajā stāvā. Pēc tam tos mēra ar speciālu, gandrīz simtgadīgu iekārtu un ber ruļļos, kas veidoti no metāla stieņiem. Smagos ruļļus nedēļu groza 4 – 8 reizes dienā un darbinieki regulāri pārbauda žāvēšanas temperatūru, kas nedrīkst pārsniegt 48 grādus. Izbirušās sēklas attīra no čiekuru piemaisījumiem, samitrina un spēcīgi berž, lai no tām atdalītos lidspārni. Tad sēklas vēlreiz tiek žāvētas, līdz tiek iegūtas pilnībā tīras un smalkas sēkliņas.
2002. gadā Vijciema čiekurkalte iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā, bet 2008. gadā tā ieguva neparastā Eiropas kultūras mantojuma statusu, pirms trīs gadiem – industriālais mantojums tūrismam. Savukārt no 2019. gada čiekurkalte iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, bet 2020. gadā tā ieguva valsts nozīmes industriālā pieminekļa statusu un svinēja 125. gadu jubileju.